Obdarujte své blízké dárkovým poukazem!
OBDAROVAT
Dárkové poukazy
Obdarujte
blízké!
Poptávka

Vážení zákazníci a majitelé karavanů Life Style Camper,

dovolujeme si Vám připomenout několik doporučení k údržbě karavanů, která se týkají úspěšného přečkání mrazivého zimního období.

1. Voda

- Otevřete víčko u hrdla nádrže, poté vzadu ve spodní částí přívěsu na nádrži vpravo najdete výpustný šroub, který zcela povolíte a vypustíte obsah. 
- Zapněte čerpadlo na vodovodní baterii a po dobu několika sekund necháte zbylou vodu z kohoutku a sprchy vytéct (ON-OFF spínač u sprchy).
- V části salonu pro nohy naleznete dva asi 20 cm otvory čtvercového tvaru, které musíte křížovým šroubovákem demontovat, abyste se dostali k horním víkům. Víka odmontujete, zkontrolujete funkčnost těsnění a vyčistíte nádrž na vodu směsí vody a naředěného desinfekčního prostředku, případně vysajete nečistoty.

2. Plyn

- Uzavřete ventil bomby, demontujete upevňovací pásek a bombu uskladníte na suchém místě.

3. Nafta

- Demontujete šroub s dřevěnou hlavicí z prostřední části kanystru, tlakem na stříbrný jazýček uvolníte hadičku a vyjmete ji z kanystru (pozor, zbytek nafty z hadičky musíte zachytit do hadry nebo nádoby).
- Vyjmete kanystr z úložného prostoru.
- Víčko je proti samovolnému povolení zajištěno ozubeným páskem, pro jeho otevření je potřeba zmáčknout plastovou pojistku.
- Vypuštěnou naftu je nutné spotřebovat jiným způsobem, dlouhým skladováním dochází k její degradaci a pro použití v topení Webasto v příští sezóně nebude vhodná.

4. Baterie

- Vypnete hlavní vypínač elektřiny, vyjmete lednici z jejího uložení a odpojíte kabel lednice.
- Demontujete bližší dřevěnou vzpěru, která drží lednici na místě.
- Demontujete plechovou zarážku s gumou, která drží baterii na místě a povolíte samořezky, kovové vzpěry s gumou na delší straně baterie. Odpojíte svorky baterie, baterii vysunete do prostoru pro lednice a vyjmete ji z karavanu.
- Pokud nemáte možnost baterii dobíjet na suchém a temperovaném místě, musíte ji nechat plně nabít před vyjmutím z karavanu.
- POZOR: U karavanů se solárním panelem je nutné nejdříve odpojit solární panel od baterie (vyjmutím pojistek z jističe soláru), teprve pak je možné odpojit baterii.

5. Kontrola

- Zkontrolujete vypnutí vypínačů pro opětovné připojení baterie. Pro změnu zatížení pneumatik se doporučuje s karavanem během skladovacího období popojet kousek vpřed či vzad.

6. Kontaktujte nás

- Kontaktujte nás pro detailnější vysvětlení postupu nebo jednotlivých kroků, rádi Vás navedeme nebo Vám pomůžeme s řešením případných nejasností.
Velmi se těšíme, až vás budeme v příštím roce opět potkávat na cestách
a až se setkáme na naší plánované jarní akci, doufejme, bez omezení.

S poděkováním za spolupráci
Váš tým Life Style Camper

Kontaktujte nás

+420 725 159 401
Kontaktní formulář

Napsali o nás

Naši partneři

© 2021 LifeStyleCamper | web by Stanovskýmarketing.cz